Vijesti 2024. godina

GOSTOVANJE ZBORA „ADORO“ U BANJOJ LUCI

U subotu, 3. veljače 2024. u velebnoj župnoj crkvi Marije Zvijezde u Banjoj Luci po prvi puta je nastupio zbor „Adoro“ iz Tolise, objavljeno je na facebook stranici zbora.

Najprije su animirali pjevanje na sv. Misi koju je predvodio banjalučki biskup Franjo Komarica, a nakon mise su održali kratki polusatni koncert. Unatoč hladnoći velik broj ljudi je ostao i poslušao izvedbe pjesama većinom svjetovnog repertoara, među kojima: Da sam ja netko (Indexi), I will follow him (iz filma „Redovnice nastupaju“), Erghen Diado (Bugarska), Jovano, Jovanke (Makedonija), Moja diridika (Slavonija). Publika je svaku izvedbu nagradila širokim osmijehom i pljeskom.

Biskup Komarica je po završetku koncerta zahvalio članovima Zbora te istaknuo da već puno godina u toj crkvi nije održan ovako prekrasan koncert. Uz pohvale za divan nastup poželio im je još puno godina ustrajnog rada i lijepih nastupa.

Koncert je, inače, održan povodom posjeta delegacije iz njemačkog grada Ulma Banjoj Luci, a to je ujedno i nastavak suradnje Orašja i Ulma koja je započela nakon poplava 2014.

Zbor „Adoro“ je osnovan 2012.g. na inicijativu tadašnjeg gvardijana fra Marijana Miće Živkovića, i kontinuirano djeluje u župi Tolisa već više od 10 godina. Svojim pjevanjem prate nedjeljna misna slavlja u svojoj u župi, ali i u mnogim drugim okolnim mjestima, te diljem BiH i Hrvatske. Održali su puno samostalnih koncerata, sudjelovali u različitim međureligijskim projektima, odazivali se na humanitarne koncerte, te svojim pjevanjem obogatili jako puno kulturnih manifestacija u Županiji Posavskoj.

KTA