Vijesti 2024. godina

Krizma u Jajcu

U subotu, 13. travnja, u 10 sati, novi banjolučki biskup mons. Željko Majić prvi puta kao biskup podijelio je sakrament svete krizme u samostanskoj i župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Jajcu. Sakrament svete krizme primilo je 43 krizmanika.

Biskup Majić se prije svete mise susreo s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima. Ohrabrio je krizmanike da nastave svoj život živjeti u zajedništvu s Bogom. U misnom slavlju biskup je održao i prigodnu propovijed, poručivši krizmanicima da se ne boje da idu hrabro s Bogom naprijed. Da trebaju biti zahvalni svojim roditeljima, bakama i djedovima kao i svima koji su ih pratili i prate u životu. Na kraju je zamolio sve krizmanike da pokušaju svaki dan izmoliti bar jedan Očenaš kako bi na taj način Bogu zahvalili za sve blagodati koje imaju.

Na koncu misnoga slavlja gvardijan, župnik i dekan fra Vinko Marković zahvalio je biskupu Majiću što je po prvi puta pohodio župu Jajce. Zahvalu je uputio i fra Emanuelu Radiću, samostanskom i župnom vikaru, koji je pripremao krizmanike za sakrament krizme. Na koncu misnog slavlja krizmanici su biskupu uručili prigodni dar.