Vijesti 2024. godina

PJEVAČI BETLEHEMSKE ZVIJEZDE IZ ŽUPE PRESNAČE

Akcija Papinskog misijskog Djela svetog Djetinjstva „Djeca pomažu djeci“, zahvaljujući poletu i poticaju vjeroučenika, već dugi niz godina živi u župi i svetištu Sv. Male Terezije u Presnačama. Kao mali misionari i pjevači Betlehemske zvijezde vjeroučenici ove župe neumorno, iz godine u godinu, podržavaju ovu misijsku akciju.

Tako je bilo i ove godine. U petak, 5. siječnja, pjevači Betlehemske zvijezde župe Presnače, u pratnji župnika mons. Ivice Božinovića i vjeroučiteljice Blaženke Ivekić, radosno i raspjevano, naviještajući radosnu vijest Isusova rođenja, prikupljali su pomoć za svoje vršnjake u misijskim zemljama. Svjetlost Betlehemske zvijezde dovela ih je u samostane, crkvene institucije te domove župljana Presnača i Banje Luke. Pjesmom i recitacijama donijeli su svjetlo i sjaj Božića u mnoge domove. Na svom putu prikupili su 812.20 KM i 55 Eura te i na ovaj način pokazali da i naše malo svjetlo može za nekoga biti put koji svijetli u tami. Taj put i na ovaj način, uključujući se u ovu jedinstvenu akciju djece širom svijeta, vjeroučenici župe Presnače žele slijediti. Svoj prilog proslijedit će Misijskoj središnjici u Sarajevu, a ovom prilikom zahvaljuju se svima koji ih podržavaju, otvaraju vrata svoga srca i svoga doma, ne samo njima, već i svima do kojih će ova pomoć doći.