Vijesti 2024. godina

Proljetna korona svećenika Livanjskog dekanata

U župi Sv. Ilije proroka u Glamoču održana je, u srijedu 6. ožujka 2024. godine, proljetna korona svećenika Livanjskog dekanata. Na susretu je sudjelovalo 12 svećenika koji djeluju u župama dekanata. Pridružio im se i vlč. Angelo Bartulica, župnik u Novoj Topoli.

Susret je započeo molitvom i pozdravom dekana fra Miljenka Petričevića koji je zahvalio svima na dolasku. Posebno je zahvalio domaćinu vlč. Borisu Ljevaku, župniku u Glamoču koji je sa svojim suradnicima ugostio svećenike koji su sudjelovali na ovom susretu. Slijedilo je čitanje zapisnika s jesenske korone koja je održana u Ljubunčići, 6. studenoga 2023. godine.

Nakon usvajanja zapisnika dr. fra Drago Bojić je održao predavanje na temu „Pastoral milosrđa“ u kojem se osvrnuo na crkvene dokumente koji govore o milosrđu u zadnjih nekoliko desetljeća. Nakon predavanja uslijedio je kratki razgovor o samom predavanju i rješavanje aktualnih pitanja na župama. Domaćin vlč. Ljevak je kratko predstavio povijest župe Glamoč.

Slijedila je Sveta misa koju je predvodio fra Drago Bojić uz koncelebraciju prisutnih svećenika i sudjelovanje župljana župe Glamoč. Poslije mise druženje je nastavljeno uz zajednički objed, ugodni i bratski razgovor u prostorijama pastoralnog centra u Glamoču.