Vijesti 2024. godina

Prva sveta pričest u Jajcu

U nedjelju, 7. travnja 2024., u jajačkoj samostanskoj i župnoj crkvi sakramentu prve pričesti pristupilo je 42 prvopričesnika.

Prvopričesnike su za sakrament prve svete pričesti pripremali s. Dubravka Dropulja i fra Emanuel Radić. Svečanosti ovog događaja pridonijeli su uz prvopričesnike i njihovi roditelji svojim pjevanjem, recitacijama i čitanjima. Misno slavlje predvodio je fra Drago Blažević, uz koncelebraciju više svećenika.

Zahvalu svima koji su sudjelovali u pripremi djece za prvu svetu pričest – s. Dubravki, fra Emanuelu, roditeljima i vjeroučiteljima, uputio je gvardijan i župnik fra Vinko Marković. Nakon mise uslijedilo je zajedničko fotografiranje, te nastavak slavlja s obitelji, rodbinom i prijateljima.