Vijesti 2024. godina

Prva Sveta Pričest u župi Podhum

Na svetkovinu Duhova, 19. svibnja u župi sv. Ivana Krstitelja u Podhumu kod Livna, pod pučkom svetom misom u 11 sati, koju je predslavio župnik fra Jurica Periša, osmero djece (pet djevojčica i tri dječaka) je po prvi put pristupilo sakramentu Svete Pričesti.

“Ovo je dan što ga stvori Bog, radujmo se, Bogu kličimo” riječi su ulazne pjesme kojom su prvopričesnici započeli euharistijsko slavlje, a poslije, prikladnom recitacijom izrazili radost svojih duša koje su pripravne slijediti Krista.

Nakon službe riječi uslijedila je i prikladna propovijed.

Fra Jurica je u propovijedi naglasio važnost ovog sakramenta, pozvao prvopričesnike da ustrajno nastave živjeti vjeru i biti svjedoci, te da ovim sakramentom ne završe svoje kršćansko poslanje i da su im vrata Crkve uvijek otvorena.

Prinosom darova, recitacijom i pjesmom prvopričesnici su iznijeli svoju zahvalu i povezanost s Bogom, te na koncu zahvalili i roditeljima na ljubavi i daru života.

Po završetku euharistijskog slavlja fra Jurica je uputio čestitku prvopričesnicima, roditeljima i cijeloj župnoj zajednici i zahvalio svima koji su pomogli na bilo koji način. Posebnu zahvalu je uputio postulantima franjevačke provincije Bosne Srebrene koji su pomogli pripremati pričesnike i doprinijeli euharistijskom slavlju sviranjem, pjevanjem i ministriranjem.

Luka Grubešić, postulant
zupa-podhum.com