Vijesti 2024. godina

U župi Sasina proslavljen blagdan Božjega Milosrđa

Mala župna zajednica u Sasini kod Sanskog Mosta na poseban je način slavila blagdan Božjeg Milosrđa u nedjelju, 7. travnja 2024.

Za zajednicu Misionarki Božjega Milosrđa velika je radost bila što je misno slavlje predvodio banjolučki biskup u miru mons. Franjo Komarica. S njime su koncelebrirali domaći župnik preč. Adolf Višaticki, vlč. Ilija Kelić , fra Tomislav Svetinović i đakon Marijan Krajinović.

Slavlje su uveličali brojni hodočasnici: iz Novske, Banje Luke i drugih gradova.

Vjeroučitelj gosp. Mario Potalec, porijeklom iz ove župe, čiji je otac stradao za vrijeme rata 1995., organizirao je dolazak 80 hodočasnika, a sestre Misionarke Ljubavi – sestre Majke Tereze, dopratile su drugi autobus s hodočasnicima te tako ponovno pružile podršku sestarskoj zajednici u Sasini. Uz njih su slavlje uzveličale svojim sudjelovanjem i sestre iz Družbe Klanjateljica Krvi Kristove.

Euharistijsko slavlje pjevanjem obogatili su pjevači pristigli iz različitih župa potaknuvši i ostale sudionike slavlja da svoje glasove pridruže slavljenju i zahvaljivanju Gospodinu.

Biskup je u prigodnoj homiliji govorio o snazi Božjeg milosrđa te iznoseći primjer sv. Faustine, odvjetnice Božjeg Milosrđa, pozvao nazočne posebno na spremnost iskazivanja milosrđa prema bližnjima. Sv. Faustina je, naime, na jedinstven, a opet jednostavan, nama pomalo i neshvatljiv način, doprinijela obraćenju cijele Crkve.

Po završetku svete mise biskup je uz izloženi Presveti Oltarski Sakrament predmolio zazive  Božjeg Milosrđa i molitvu nakon koje je nazočnima podijelio blagoslov Presvetim Oltarskim Sakramentom. Uslijedilo je pojedinačno čašćenje moćiju sv. Faustine, koje je svojim zauzimanjem pribavila i sada ih čuva zajednica sestara Misionarki Božjeg Milosrđa u Sasini.

Nakon duhovne slijedila je i tjelesna okrjepa, a za nju su se pobrinule domaće sestre Misionarke Božjega Milosrđa, pokazujući na taj način zahvalnost za solidarnost brojnih pridošlih hodočasnika ali i svoju ljubav spram obilja Božjeg milosrđa.

TABB