Vijesti 2017. godina

SVEČANO I DOSTOJANSTVENO PROSLAVLJEN NAJRADOSNIJI KRŠĆANSKI BLAGDAN – BOŽIĆ

Božić, ove 2017 godine u Banjoj Luci i u župama banjolučke biskupije proslavljen je svečano, dostojanstveno i mirno.

Polnoćku u banjolučkoj katedrali predvodio je pomoćni banjolučki biskup Marko Semren uz koncelebraciju svećenika. Osim katoličkih vjernika bili su i brojni nekatolici.

Banjolučki biskup Franjo Komarica ovogodišnju polnoćku je slavio u župnoj crkvi sv. Josipa u Prijedoru. Pred brojnim vjernicima, katolicima i nekatolicima, biskup je tijekom mise podijelio sakramente kršćanske inicijacije, krštenja, potvrde i euharistije jednoj 20-godišnjoj djevojci iz Prijedora, koja se duže vrijeme pripremala za taj svečani događaj u svome životu.

Biskup Franjo je u svojoj katedrali predvodio svečano koncelebrirano slavlje na dan Božića zajedno s pomoćnim biskupom Markom i više svećenika.

Uputio je riječi radosti, utjehe i ohrabrenja nazočnima, a preko nazočnih sredstava javnog priopćavanja i svima onima koji nisu mogli biti nazočni – bilo da su bolesni, nemoćni ili još uvijek u progonstvu, daleko od svoga rodnog mjesta i biskupije.

Biskup Franjo je dao i božićni intervju i entitetskoj televiziji RS i lokalnim „Nezavisnim novinama“.

TABB
Banja Luka, 25. 12. 2017.