DVANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU (19.06.2016.-26.06.2016.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:- u ponedjeljak, 21. lipnja, spomen sv. Alojzija Gonzage, redovnika,

– u petak, 24. lipnja, svetkovinu Rođenja sv. Ivana Krstitelja.  U katedrali misa u 18 sati – a u Trapistima mise u 8, 10.30 i 18 sati. – U Trapistima će u utorak početi trodnevnica: svete mise u 18 sati – s prigodom za svetu ispovijed.

U srijedu, 22. lipnja, na Petrićevcu, u 11 sati predvodit će sv. misu naš biskup Franjo povodom godišnjice Papina posjeta Banjoj Luci i proglašenja blaženim Ivana Merza. – Nakon svete mise bit će zakuska za sve sudionike u kripti crkve.

U subotu, 25. lipnja, u katedrali će u 10 sati biti sv. misa i svećeničko ređenje đakona vlč. Borisa Jorgića.

2. Iduća je nedjelja 13. kroz godinu.

———-

Župna crkva pohoda B.D.M.

1. Dvanaesta nedjelja crkvene godine: Mise u 10.30 i 18.00 sati.
  2. Posebni dani u tjednu:
    U utorak sv. Alojzije Gonzaga, red., spomendan.
    U petak svetkovina Rođenja sv. Ivana Krstitelja. Posebno se slavi u Trapistima. Pripremaju se trodnevnicom u utorak, srijedu i četvrtka misama u 18.00. Na sam dan Mise su u 8.00; 10.30 i 18.00. Pučku misu predvodi kancelar vlč. Pero Ivan Grgić, a večernju vaš Župnik. Ovdje je Misa, za one koji ne mogu poći u Trapiste, u 7.30.
  3. Svećeničko ređenje:
    U subotu, 25.6. pod misom u 10.00 biskup Franjo će zarediti našega đakona vlč. Borisa Jorgića za prezbitera. Svojim dolaskom podržimo molitvom našega novoga svećenika.
    Toga dana ovdje neće biti sv. Mise.
  4. Godišnjica pohoda pape sv. Ivana Pavla II. Banja Luci:
    U utorak (22.6.) obilježavamo 13-tu obljetnicu Papinog pohoda Banja Luci i proglašenje bl. Ivana Merza.
    Misu na Petrićevcu u 11.00 predvodi biskup Franjo.
  5. Kroz tjedan su sv. Mise u 18.00 osim u petak i subotu. Pola sata prije Mise molimo: Zlatnu krunicu, Litanije Srca Isusova te Posvetnu molitvu.
  6.