Vijesti 2016. godina

SVETI NIKOLA U ŽUPI LJUBUNČIĆ

Blažene Djevice Marije u Ljubunčiću. Ove godine je nešto malo ranije došao nego inače. On kaže da su razlog tome ljubunska djeca koja su bila izuzetno dobra i koja su ga iščekivala s velikim žarom. To se jasno vidjelo kada su ga dočekali s pjesmama i osmjehom koji je pokazivao njihovu veliku radost. Sveti Nikola je malo propitao djecu o vjeronauku. Nedugo nakon toga pozvao je krampuse, naravno ne zbog toga što su bili loši, nego kako bi ih upozorio na ono što ih čeka ako ne budu dobri iduće godine. Nakon što je sveti Nikola otjerao krampuse, bacio se na posao tj. na dijeljenje darova, dio koji su svi željno iščekivali. Prilikom dijeljenja darova svetog Nikolu su roditelji fotografirali s djecom za lijepu uspomenu i dugo sjećanje.

Pošto su sva djeca punih ruku otišla kućama, župnik fra Ivan Lovrić pozvao je na okrjepu u župnu kuću svetog Nikolu, čiji je lik vjerodostojno upriličio fra Nikola Livaja, kao i ostale novake skupa s meštrom. Nakon ugodnog razgovora uputili su se natrag u samostan. No treba spomenuti i šaljivi događaj koji će, siguran sam, svima ostati u sjećanju. Naime, jedan od krampusa je i nakon završetka odlučio zastrašivati djecu. Prišavši jednoj maloj djevojčici našao se u neobranom grožđu kada ga je iznenada brat djevojčice, u želji da zaštiti malu sestricu, udario paketićem po glavi. Svi smo se dobro nasmijali, a neposlušni krampus je dobio svoju lekciju.

FIA
Ljubunčić, 6. prosinac 2016.