Vijesti 2017. godina

VISOKA IZASLANSTVA IDUĆIH DANA U DRVARU ZBOG PROBLEMA OKO IZGRADNJE KATOLIČKE CRKVE

Svoj su dolazak najavili Papinski nuncij, Visoki predstavnik i zamjenik voditelja Misije OESS-a u BiH

Nakon što je prošloga tjedna drvarski župnik uputio otvoreno pismo načelniku općine Drvar i time ponovno aktualizirao problem star 20-ak godina – pitanje izgradnje katoličke crkve u Drvaru, poraslo je i zanimanje javnosti u BiH i šire o ovoj problematici.

Hrvatska radiotelevizija snimala je 14. veljače prilog o ovoj temi koji će biti prikazan u informativnom programu kao i u emisiji „Pogled preko granice“ posvećenoj Hrvatima u BiH.

Svoj su dolazak u Drvar idućih dana po tom pitanju najavili zamjenik voditelja Misije OESS-a u BiH Alexander Chuplygin, Visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko kao i Apostolski nuncij u BiH mons. Luigi Pezzuto. Svi će oni u zasebnim posjetama razgovarati o navedenoj problematici s predstavnicima općinskih vlasti u Drvaru kao i s predstavnicima Župe Drvar.

Župa Drvar
Drvar, 15. veljače 2017.