Vijesti 2017. godina

REIS-L-ULEMA MR. KAVAZOVIĆ POHODIO BISKUPA DR. KOMARICU

U subotu, 22. travnja 2017., poglavar Islamske zajednice u BiH reisu-l-ulema mr. Husein efendija Kavazović pohodio je biskupa banjolučkog mons. dr. Franju Komaricu.
Toga dana je bilo polaganje kamena temeljca za poznatu banjolučku džamiju Arnaundiju, koja je – kao i sve druge banjolučke džamije i mnoge katoličke crkve – bila srušena tijekom ratnih 90-tih godina.

Efendija mr. Kavazović je i ovaj put zahvalio biskupu Komarici za njegovu osobnu pomoć i pomoć Katoličke Crkve u Banjolučkoj biskupiji mnogim u ratu i poraću ugroženim domaćim Muslimanima – Bošnjacima, koji – kako je rekao – tu pomoć ne zaboravljaju.

U prijateljskom razgovoru dvojica vjerskih poglavara su se složila o potrebi zajedničkog traženja mogućnosti za pružanje učinkovite pomoći brojnim sve siromašnijim domaćim obiteljima da ostanu i opstanu u svom rodnom kraju i svojoj domovini Bosni i Hercegovini, izgrađujući zajednički svoju zajedničku sigurnu budućnosti i ne prepuštajući samo strancima da o njoj odlučuju.

TABB
Banja Luka, 22. 4. 2017.