Vijesti 2017. godina

ODRŽANA SJEDNICA UPRAVNOG VIJEĆA CARITASA BiH

U srijedu, 3. svibnja 2017. u prostorijama Nadbiskupskog ordinarijata vrhbosanskog u Sarajevu održana je sjednica Upravnog vijeća Caritasa BiH. Sjednicu je sazvao predsjednik Caritasa BiH nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić. Na sjednici je, zbog izočnosti predsjednika, predsjedao generalni vikar Vrhbosanske nadbiskupije mons. mr. sc. Luka Tunjić. Sudjelovali su članovi Upravnog vijeća: generalni vikari svih bosanskohercegovačkih nad/biskupija, ravnatelji Caritasa BiH i svih nad/biskupijskih Caritasa. Za ovu sjednicu za zapisničara je određena djelatnica Caritasa BiH gđa Ivona Vidačković.

Nakon molitve i pozdrava pristupilo se usvajanju zapisnika prošle sjednice i prihvaćanju predloženog Dnevnog reda. Raspravljalo se o temama koje su u ovom trenutku prevažne za daljnju izgradnju Caritasa BiH kako bi isti što kvalitetnije ostvario svoje poslanje u karitativnom životu Katoličke crkve u BiH prema važećim crkvenim i državnim odredbama i zakonima. U središtu konstruktivne rasprave i zaključaka bile su sljedeće teme: Opći pravilnik Caritasa BiH, Strateški plan 2017.-2021., Izvješće o ostvarenim aktivnostima za 2016. god. (narativno), Plan aktivnosti za 2017. god. (narativno), Socijalno-edukacijski centar (SEC), Obavijest o novim projektima, Nedjelja Caritasa u BiH 2017., osvrt na Tjedan solidarnosti 2017. i dolazak predstavnika Caritasa Internationalis u Bosnu i Hercegovinu početkom listopada ove godine. Na kraju je dogovoreno da se sljedeća sjednica održi početkom listopada 2017. god.

CARITAS
Sarajevo, 4. svibanj 2017.