Vijesti 2023. godina

ODRŽAN TEČAJ PRIPRAVE ZA BRAK U LIVANJSKOM DEKANATU

U subotu 4. veljače, u Livnu je upriličen cjelodnevni tečaj priprave za sakramentalni brak za Livanjski dekanat u Banjolučkoj biskupiji.

Tečaj je organizirao Ured za brak i obitelj i Centar za savjetovanje Vrhbosanske nadbiskupije u suradnji s dekanom Livanjskog dekanata fra Miljenkom Petričevićem i župnikom župe Svih Svetih u Livnu fra Jurom Perićem.

Sudjelovale su 122 osobe iz Livanjskog dekanata, te još nekoliko zaručnika iz Republike Hrvatske.

Susret je započeo molitvom dekana i pozdravom župnika, a potom su obrađene četiri tematske jedinice iz teološko-biblijske, psihološko-pedagoške, medicinske te pravno-moralne perspektive. Predavači su bili: mag. theol. Mario Jurišić, prof. psih. Ana Katavić, dr. med. Ana Pecirep Šeremet i dr. sc. vlč. Ilija Marković, crkveni pravnik.

Na kraju je sprovedena anketa u kojoj su mladi u visokom postotku izrazili korisnost tečaja te izrazili želju za sudjelovanjem na drugim seminarima koji bi se bavili obiteljskim temama.

Ovo je bio prvi ovogodišnji tečaj u organizaciji Ureda za brak i obitelj Vrhbosanske nadbiskupije, u kojoj ciklus tečajeva priprave za sakramentalni brak započinje 11. veljače u Žepačkom dekanatu.

M.J./ J.P., KT
Livno, 4. veljače 2023.