IzdvajamoVijesti 2021. godina

PROSLAVA PATRONA ŽUPE SV. TEREZIJE OD DJETETA ISUSA U PRESNAČAMA

U subotu, 2. listopada, u biskupijskom svetištu sv. Terezije od Djeteta Isusa u Presnačama svečano je proslavljen patron župe. Tijekom prethodna tri dana održana je trodnevnica koja je bila neposredna priprava za ovaj blagdan.

Središnje misno slavlje na dan proslave patrona predvodio je vlč. Pero Ivan Grgić, rektor katedrale i biskupijski kancelar uz koncelebraciju više svećenika banjolučkog dekanata na čelu s dekanom vlč. Žarkom Vladislavom Ošapom.

Na početku misnog slavlja, župnik i čuvar Svetišta, mons. Ivica Božinović pozdravio je brojne vjernike, posebno raseljene župljane, koje je okupila svetica i zaštitnica župe te podsjetio da je današnji dan za župu dvostruko slavlje: proslava obljetnice posvete župne crkve i nebeske zaštitnice župe.

U propovijedi vlč. Grgić upoznao je vjernike sa životom sv. Male Terezije, čija se veličina posebno ocrtava u malom putu, a koji se ostvaruje u vršenju svakodnevnih dužnosti u ljubavi i jednostavnosti srca.

Na kraju misnog slavlja uslijedio je blagoslov ruža te blagoslov moćima svete Male Terezije.

Vjernici su se također pomolili i u spomen sobi, mjestu mučeništva župnika vlč. Filipa Lukende i s. Cecilije.