DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA (10.12.2023.–17.12.2023.)

1. Danas počinje zimski kvatreni tjedan i Crkva preporučuje da kroz taj tjedan posebno molimo, činimo pokoru i djela ljubavi za kršćansku dobrotvornost i u zahvalu Bogu za njegova dobročinstva. Kvatreni su dani: srijeda, petak i subota.
  2. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u srijedu, 13. prosinca, sv. Lucije, djevice i mučenice,

– u četvrtak, 14. prosinca, sv. Ivana od Križa, prezbitera i crkvenog naučitelja, te

– u petak, 15. prosinca, bl. Marije Jule Ivanišević i susestara, djevice i mučenice.

– u subotu, 16. prosinca, kvatrena subota – večernja misa od 3. nedjelje došašća.

3. Iduća je nedjelja treća nedjelja došašća i Nedjelja Caritasa. Milostinja te nedjelje je namijenjena Caritasu.
  4. Glede pretplate na vjerske novine / časopise: ako se želite pretplatiti za iduću godinu, javite se u sakristiju. – Dosadašnji pretplatnici neka se jave, ako žele otkazati pretplatu!
  5. Papa Franjo prihvatio je odreknuće od upravljanja Banjolučkom biskupijom našeg biskupa Franje Komarice, jer je navršio dobnu granicu, i imenovao svećenika Mostarsko-duvanjske biskupije don Željka Majića novim banjolučkim biskupom.