IzdvajamoVijesti 2021. godina

BANJA LUKA: SLUŽBENA DELEGACIJA VLADE RH I BRODSKO-POSAVSKE ŽUPANIJE U POHODU BANJOLUČKOJ BISKUPIJI

U petak, 5. ožujka 2021.g. pohodila je središte Banjolučke biskupije 10-eročlana delegacija Vlade Republike Hrvatske i Brodsko-posavske županije, predvođena državnim tajnikom Zdenkom Lucićem i županom Danijelom Marušićem.

Domaćin im je bio biskup banjolučki Franjo Komarica sa svojim suradnicima.

U višesatnom radnom sastanku, u prostoru  trapističkog samostana Marija Zvijezda, gdje je prošle godine službeno otvoren Europski centar za mir i međuvjersku i međunarodnu suradnju, vodili su plodne informativne razgovore o svim važnim pitanjima, problemima i planovima vezanim za crkvenu imovinu gdje je predviđen spomenuti Centar.

Iznesene su i konkretne činjenice što se do sada učinilo od strane biskupije, od strane Brodsko – posavske županije i od strane Vlade RH.

Sudionici su upoznati da se radi o izuzetno važnom europskom projektu, kojemu se treba pristupiti maksimalnim angažiranjem svih uključenih čimbenika iz lokalne i međunarodne sredine.

Zajednički je zaključak da se napravio jedan novi, kvalitetni korak u ostvarivanju predviđenih i nužnih planova, glede cjelokupnog projekta, koji ima višestruko značenje za cijeli grad i kraj, kao i cijelu širu regiju.

TABB
Banja Luka, 6. ožujka 2021