Vijesti 2019. godina

SVEČANO PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE U NOVOJ TOPOLI

U utorak, 19. ožujka 2019. godine, u župi Nova Topola svečano je proslavljena svetkovina sv. Josipa, nebeskog zaštitnika župe. Misno slavlje je predslavio vlč. Predrag Ivandić, svećenik Banjolučke biskupije koji obavlja službu odgojitelja u đačkom sjemeništu „Petar Barbarić“ u Travniku. U koncelebraciji su bila još osmorica svećenika Banjolučke biskupiju. Osim domaćih vjernika, lijepi broj vjernika je došao iz okolnih susjednih župa te iz susjedne Republike Hrvatske, sveukupno oko 100 vjernika. Liturgijsko pjevanje su animirale časne sestre Družbe Klanjateljice Krvi Kristove koje djeluju na području župe, predvođene s. Cecilijom Glibo, poglavaricom zajednice. Na misi je sudjelovala sa svojom pratnjom i Generalna Majka časnih sestara Družbe Klanjateljice Krvi Kristove sa sjedištem u Rimu koja ovih dana obilazi svoje zajednice u Banjolučkoj biskupiji.

U prigodnoj homiliji vlč. Predrag je približio lik i djelo svetog Josipa svojim slušateljima i istaknuo ga kao istinskog čuvara obitelji, kojemu se i danas treba moliti kako bi obitelji bile zdrave i činile društvo zdravijim. Apelirao je na nove nasljednike sv. Josipa u današnjem društvu, koji će biti odvažni branitelji i hranitelji svojih obitelji. Potaknuo je sve na otvorenost i suradnju s Božjim planom koji Bog ima sa svakom osobom, kao što je to učinio sv. Josip.

Na kraju mise je domaći župnik vlč. Zlatko Matić zahvalio svima na „zajedničkoj molitvi i podijeljenoj radosti ovog jedinstvenog Dana“ te izmolio posvetnu molitvu sv. Josipu za obitelj. Nakon mise svi su se zadržali na zajedničkoj okrijepi koju su upriličili domaći župljani.

TABB
Nova Topola, 19. 0žujka. 2019.