Vijesti 2023. godina

KRIZMA U JAJCU

U subotu 13. svibnja, u 10 sati, pomoćni banjolučki biskup mons. dr. fra Marko Semren podijelio je sakrament svete krizme u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Jajcu. Sakrament svete krizme primilo je 56 krizmanika – 23 djevojke i 33 mladića.

Biskup Semren se prije mise susreo s krizmanicima i vjernicima. Održao je i prigodnu propovijed. U propovijedi biskup je podsjetio na važnost darova Duha Svetoga. Poručio je krizmanicima, njihovim kumovima i roditeljima, da nastoje, nadahnuti Duhom Svetim, odgovorno, hrabro i radosno svjedočiti svoju vjeru.

Gvardijan, župnik i dekan fra Vinko Marković zahvalio je biskupu Semrenu što je pohodio župu Jajce. Krizmanike je za sakrament svete krizme pripremao fra Emanuel Radić, samostanski i župni vikar. Na koncu misnog slavlja krizmanici su biskupu uručili prigodni dar.

FIA