IzdvajamoVijesti 2020. godina

POZIV NA SHKM U ZAGREBU

„Što god vam rekne, učinite!“ (Iv 2,5) geslo je XI. Susreta hrvatske katoličke mladeži u Zagrebu, koji se održava 09. i 10. 05.2020. godine. Na ovogodišnjem susretu sudjelovat će mnoštvo mladih iz Hrvatske, BiH i drugih europskih zemalja, to je prilika da se i mi uključimo u taj susret, tako što ćemo povesti svoje mlade u Zagreb tih dana i zajedno sudjelovati u različitim susretima i događajima, koje su nam domaćini pripremili.

Susret službeno počinje u subotu 09.svibnja u 9:30 sati katehezama. I važno je stići do tada u Zagreb na predviđena mjesta. Također naši domaćini i organizatori pozivaju one koji su u mogućnosti da dođu i dan ranije, kako bi se upoznali s obiteljima i pripremili za susret. Nakon završetka kateheza mladi će se uputiti u centar grada gdje je predviđen program za njih, a smještaj u župama i obiteljima predviđen je tek po povratku iz grada, dakle u subotu navečer! U nedjelju, 10. svibnja središnje euharistijsko slavlje održat će se u prijepodnevnim satima na Trgu bana Josipa Jelačića, nakon čega će uslijediti ručak te povratak mladih kućama.

Na Susret se mogu prijaviti mladi od krizmaničke dobi (8. razred) do 30. godine, a mladi će kao i ranijih godina biti smješteni u obiteljima, a za prijavu potrebno je poslati: ime i prezime, spol, datum rođenja, veličinu majice, broj mobitela, e-mail, mjesto i župu iz koje dolazite te dolazite li na jedno noćenje ili dva (opcija dolaska u petak). Osim navedenih podataka potrebno je radi lakše organizacije poslati i broj putovnice te napisati napomenu (u slučaju nekih bolesti, alergija i sl.) za svakoga sudionika kako bi se izvršila registracija.

Prijave mogu slati župnici, župni vikari ili drugi voditelji mladih, a potrebno je poslati ispunjeni prijavni obrazac  SHKM-a 2020. na mail fradomagojsimic@gmail.com do 13.03.2020.

Uz prijavni obrazac potrebno je poslati i potvrdu o uplati troškova kotizacije (30 kn – 8 KM promotivne majice, akreditacije, organizacijski te uredski troškovi u Hrvatskoj) kako bi prijava bila uspješna, u protivnom mladi neće biti prijavljeni na Susret. Uplate možete izvršiti na žiro račun ekonomata banjalučke biskupije s napomenom da je za SHKM ili kod fra Domagoja osobno!

Napomena za sve župnike, župne vikare i voditelje grupa da smještaj na Susretu ne dogovaraju samostalno. Raspored smještaja po župama odredit će Pododbor za smještaj i na vrijeme javiti svim voditeljima skupina u kojoj su župi smješteni.

Za više informacija obratite se fra Domagoju Šimiću na e- mail adresu: fradomagojsimic@gmail.com ili na broj mobitela 066 959 399.

Nadamo se da ćete prepoznati važnost, smisao i poruku ovog velikog događaja za hrvatsku katoličku mladež te se odazvati pozivu.

fra Domagoj Šimić

Obrazac za prijave možete preuzeti ovdje: Obrazac