Vijesti 2019. godina

NOVOTRAVNIČKA ŽUPA PROSLAVILA PATRON

U nedjelju, 16. lipnja 2019. novotravnička župa posvećena Presvetom Trojstvu proslavila je patron, a svečano Misno slavlje predvodio je vlč. Žarko Vladislav Ošap, župnik župe Pohoda Blažene Djevice Marije u Banjoj Luci, uz koncelebraciju osam svećenika i dva đakona.

Vlč. Ošap je u prigodnoj homiliji govorio o Presvetom Trojstvu i obitelji. Kazao je kako otac sam nije obitelj, ni majka sama nije obitelj, tako ni djeca sama nisu obitelj, ali oni zajedno to jesu. Kazao je kako je tako i s Presvetim Trojstvom.

Na tri mise koje su slavljene na svetkovinu, sudjelovalo je oko 1 000 vjernika.

Župljani su se za svetkovinu Presvetog Trojstva, patrona pripremali Misama trodnevnicama. U četvrtak, 13. lipnja na spomendan Sv, Ante Padovanskog prvu Misu predvodio je mons. Anto Meštrović, prepošt Vrhbosanskog kaptola kanonik mons. Ante Meštrović, rektor katedrale. Tom prigodom novotravnička župa dobila je moći iz župe Sv. Ante – Rastićevo kod Kupresa. Drugoga dana, Misu za vrijeme trodnevnice predslavio je vlč. Ivica Mršo, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu, a trećega dana vlč. Ošap.

KTA
Novi Travnik, 18. lipanj 2019.