Vijesti 2021. godina

NA SJEDNICI STRUČNOG TIJELA ZA PRIJENOS LITURGIJSKIH SLAVLJA DOGOVOREN KALENDAR ZA 2022. GODINU

U srijedu, 29. prosinca 2021. u prostorijama Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine u Sarajevu održana je sjednica Stručnog tijela za prijenos liturgijskih slavlja BK BiH. Predsjedao je nadbiskup koadjutor vrhbosanski i apostolski upravitelj Vojnog ordinarijata u BiH mons. Tomo Vukšić, predsjednik spomenutog Stručnog tijela. Sudjelovali su članovi Stručnog tijela u ime Banjolučke i Mostarsko-duvanjske te Trebinjsko-mrkanske biskupije mons. Ivica Božinović i gosp. Mario Glibić te urednica vjerskog programa Federalne televizije Marina Knežević i generalni tajnik BK BiH mons. Ivo Tomašević.

Središnja tema bila je priprema Kalendara liturgijskih i drugih slavlja za medijsko praćenje u 2022. godini u okviru Katoličke Crkve u Bosni i Hercegovini. Članovi Stručnog tijela preuzeli su zadaću u što kraćem roku prikupiti informacije o najvažnijim događanjima na raznim crkvenim razinama kako bi početkom 2022. godine ovaj Kalendar bio objavljen te služio kao pomagalo medijskima djelatnicama. Zaključeno je također da u kalendar budu uvrštena i najvažnija događanja na razini Grkokatoličkog vikarijata Križevačke eparhije u Bosni i Hercegovini.

Stručno tijelo za prijenose liturgijskih slavlja BK BiH osnovano je 1. prosinca 2017. u skladu s dokumentom BK BiH iz 2010. pod nazivom Temeljne odredbe BK BiH za televizijski, radijski i internetski prijenos liturgijskih slavlja. U skladu s odredbama ovog dokumenta, Stručno tijelo će u suradnji s pojedinim predstavnicima biskupija i provincija te s vodstvom programa religijske kulture javnih televizija i radija na razini BiH, odnosno mjerodavnih tijela medijskih kuća, izraditi godišnji raspored prijenosa liturgijskih slavlja, pazeći na zastupljenost svih krajeva BiH te vodeći brigu o posebnim slavljima i prigodama.

KTA
Sarajevo, 30. prosinca 2021.