VideoVijesti 2024. godina

Video: Korizmena duhovna obnova vjeroučenika

U subotu, 23. ožujka, u prostorijama Biskupskog ordinarijata u Banjoj Luci održana je korizmena duhovna obnova na kojoj se okupilo 30-ak vjeroučenika iz župa Banja Luka, Budžak, Petrićevac i Presnače.  Animatorice susreta bile se s. Loreta Stipić i Blaženka Ivekić, vjeroučiteljica. U pratnji djece bili su i njihovi župnici vlč. Žarko Vladislav Ošap i vlč. Marijan Stojanović.

Nakon priprave za sakrament pomirenja, vjeroučenici su pristupili ovom sakramentu, a zatim je uslijedilo misno slavlje koje je predvodio mons. Željko Majić, banjolučki biskup.

U svojoj homiliji biskup se osvrnuo na dane svetog trodnevlja, protumačio bit ovih dana te kako spremno dočekati naš najveći blagdan, Uskrs.

Vjeroučenici su predali biskupu i prigodan dar – Križni put za najmlađe sastavljen od njihovih radova i svijeću, simbol svjetlosti. Također, obradovali su ga i svojom pjesmom „In nomine Domini“ posebno napisanom za novog biskupa na melodiju poznate pjesme „Ima jedna duga cesta“. Time su ujedno zaželjeli dobrodošlicu svom biskupu Željku.

Zajedno su otpjevali još jednu pjesmu, a i sam biskup je zasvirao.

Oduševljen dječjom pjesmom, radošću i ljubavlju pozvao ih je da zajedno idu naprijed “u ime Gospodnje”.

Susret je završio tombolom, vjeronaučnim kvizom i podjelom nagrada najuspješnijima u znanju i igri.

B.I.