XXVI. NEDJELJA KROZ GODINU (29.09.2019.-06.10.2019.)

Sv. Mihael, Gabrijel i Rafael, arkanđeli
Svjetski dan medija

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u ponedjeljak, 30. rujna, spomen sv. Jeronima prezbitera i naučitelja,

– u utorak, 1. listopada, spomen sv. Terezije od Djeteta Isusa. – U Svetištu sv. Terezije u Presnačama tog je dana svetkovina. Biskup će Franjo predvoditi misno slavlje u 11 sati i otvoriti „Izvanredni misijski mjesec“, a u nedjelju, 27. listopada biskup će također u Presnačama s misom u 11 sati zatvoriti „misijski mjesec“.

– u srijedu, 2. listopada, spomen je sv. Anđela Čuvara te,

– u petak, 4. listopada, spomen sv. Franje Asiškog. Naš biskup Franjo ima tog dana imendan, preporučujem da ga se sjetite u svojoj molitvi.

2. U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu listopadu.
  3. Mjesec listopad je posvećen molitvi Gospine krunice. Naši su biskupi prošle godine za Misijsku nedjelju proglasili „Misijsku godinu“, a papa Franjo je proglasio mjesec listopad ove godine „Izvanrednim misijskim mjesecom“. Tako ćemo tijekom Izvanrednog misijskog mjeseca u katedrali pola sata prije svake svete mise zajednički moliti Gospinu krunicu, a nedjeljom misijsku krunicu: prva desetica: za Afriku, druga: za Ameriku, treća: za Europu, četvrta: za Oceaniju i peta: za Aziju.
  4. Iduća je nedjelja 27. kroz godinu. – U župnoj crkvi Pohoda BDM će te nedjelje nakon pučke mise biti kratko predstavljena knjiga mons. A. Orlovca „Iljo“. Vlč. Iljo Arlović bio je od 1976.-1982. kapelan u župi.
  5. Subotu, 12.10.2019. je godišnje hodočašće Gospi u Mariju Bistricu. Polazak je ujutro u 4.30 sati ispred katedrale, a povratak u Banju Luku oko 21 sat. Prijavit se mogu samo one osobe koje imaju biometrijsku putovnicu ili važeće hrvatske dokumente. Prijaviti se možete osim u katedrali i kod svojih župnika. (Cijena prijevoza je 25,- KM).