Vijesti 2018. godina

PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE MRKONJIĆ GRAD

Svečanim Euharistijskim slavljem u subotu, 5.svibnja 2018. malobrojna katolička zajednica župe sv. apostola Filipa i Jakova u Mrkonjić Gradu proslavila je svoje nebeske zaštitnike. Oko stotinjak vjernika iz domaće župe kao i župa Liskovica, Podmilačje i Jajce došli su podržati ovu mučeničku župu koja je desetkovana zadnjim ratnim događanjima.

Svemu unatoč, propovjednik fra Filip Karadža, župnik i upravitelj svetišta sv. Ivana Krstitelja iz Podmilačja, između ostaloga naglasio je da nas „ne smije slomiti kronološka povijest, čiji nas tijek nekada toliko obeshrabri zbog količine patnje. Nasuprot nje trebamo se osloniti na spasenjsku povijest kroz čiju prizmu trebamo gledati sav svoj život i sva događanja“

Domaći župnik vlč. Darko Anušić radosno se zahvalio svećenicima koncelebrantima, zboru pjevača iz Podmilačja kao i svim sudionicima na Misi. Na agapama poslije Euharistije, vjernici su se u međusobnom razgovoru s nostalgijom sjetili prošlosti i sa nadom okrenuli ka budućnosti i opstanku u svojoj domovini BiH.

KTA
Mrkonjić Grad, 6. svibanj 2018.