Vijesti 2021. godina

4. OBITELJSKA BICIKLIJADA SV. IVANA PAVLA II.

Uz Stepinčev rođendan, u zahvalnom sjećanju na pohode sv. Ivana Pavla II. Hrvatskoj i BiH, Kristov Stol – Misijska Europska Inicijativa organizira 4. Obiteljsku biciklijadu sv. Ivana Pavla II. u subotu, 8. svibnja 2021, pokroviteljstvom grada Zagreba, uz medijsko pokroviteljstvo Hrvatske katoličke mreže.

Okupljanje na zapadnom parkiralištu Hipodroma u 9 sati, prijave, preuzimanje startnih paketa, blagoslov biciklista. Bicikliste će blagosloviti vlč. Željko Nestić, župnik Župe Rođenja Isusova, Kajzerica.

U 9.30 sati polazak, vožnja nasipom uz spomen križ Papinih pohoda (9.45 sati), posjet drvenoj kapeli sv. Josipa Radnika i Anđela Čuvara na Bundeku (10 sati), obilazak novozagrebačkih župa 4 Evanđelista: sv. Ivan Utrine – slikanje kod Stepinčevog spomenika (10.15 sati), sv. Luka Travno (10.30 sati), drvena crkvica sv. Marko – Jakuševac (11 sati), te kraće druženje na otvorenom uz crkvu sv. Mateja u Dugavama (12-13 sati), uz poštivanje epidemioloških mjera.

„U suradnji s obiteljskim zajednicama župe bl. Alojzija Stepinca na Trnjanskoj Savici i ostalih zagrebačkih župa, zahvaljujemo Bogu za posjete sv. Ivana Pavla II Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, te na Stepinčev rođendan molimo za njegovu kanonizaciju i izgradnju nove crkve“, poručili su organizatori.

Večer uoči Stepinčeva rođendana, u petak 7. svibnja, biciklijada će biti posebno najavljena svečanim projekcijama na Zagrebačkim fontanama od 20 sati.

Više informacija na www.kristov-stol.hr ili mob 091-570-8604.

Trasa:

1. hipodrom -Bundek kapela 2,0 km

2. Bundek- Utrine-1,8 km

3. Utrine-Travno 0,6 km

4. Travno- Jakuševac kroz Dugave 3,1 km

5. Jakuševac Dugave crkva 2,0 km.

Povratak:

Dugave – Hipodrom 5,2 km