Vijesti 2021. godina

APOSTOLSKI UPRAVITELJ VOJNOG ORDINARIJATA MONS. TOMO VUKŠIĆ, ZAMJENIK MINISTRA OBRANE GOSP. MIJO KREŠIĆ I GENERAL MARKO STOJČIĆ POSJETILI UDRUGU ZA POMOĆ OSOBAMA S POTEŠKOĆAMA U RAZVOJU „VODOPAD LJUBAVI“

Vjernici Vojnog ordinarijata, pripadnici Oružanih snaga i djelatnici Ministarstva obrane BiH, već više godina tijekom Došašća prikupljaju dragovoljne osobne priloge koji svake godine, neposredno proje Božića, budu uručeni u dobrotvorne svrhe. Redovito se posjeti i taj novčani dar predaje ustanovama koje se brinu za djecu i mladež s posebnim potrebama. Svake godine obično po dvjema takvim ustanovama i redovito onima koje se do sada nije pohodilo.

U ponedjeljak 20. prosinca 2022. jedna delegacija je, u ime svih darovatelja, posjetila Udrugu za pomoć osobama s poteškoćama u razvoju „Vodopad ljubavi“ u Jajcu i uručila dar. Primila ih je predsjednica gospođa Dragana Samardžić sa svojim suradnicima i nekoliko roditelja djece s posebnim potrebama, a u delegaciji su bili apostolski upravitelj Vojnog ordinarijata mons. Tomo Vukšić, zamjenik ministra obrane gosp. Mijo Krešić i general Marko Stojčić.

Susretu se pridružio i župnik župe Uznesenja Blažene Djevice Marije i gvardijan fra Vinko Marković te predstavnici općinskih vlasti u Jajcu, koje također redovito pomažu ovu ustanovu.

KTA
Jajce, 21. prosinca 2021.