Vijesti 2021. godina

BANJA LUKA – ŠIBENIK: BISKUP KOMARICA PREDVODIO MISNO SLAVLJE I IMAO SUSRET S PROGNANICIMA IZ BOSNE, TE SA ŠIBENSKIM BISKUPIMA, SADAŠNJIM I UMIROVLJENIM

U utorak, 8. lipnja 2021. godine, biskup banjolučki Franjo Komarica je na poziv župnika i gvardijana župe i samostana sv. Antuna Padovanskog u Šibeniku na Šubićevcu, fra Maria Radmana, rodom iz banjolučke župe Petrićevac, predslavio je koncelebrirano misno slavlje u čast svetog Antuna, na njegov „trinaesti utorak“. S njim su koncelebrirali umirovljeni šibenski biskup mons. Ante Ivas i fra Mario župnik, a asistirao je trajni đakon banjolučke biskupije vlč. Marijan Krajinović.

Na misi je sudjelovalo mnogo vjernika, dobrim dijelom prognanih katolika iz Banjolučke biskupije i drugih dijelova BiH.

Nakon misnog slavlja, upriličeno je u župnoj dvorani radosno druženje brojnih vjernika s biskupom Komaricom.

Biskup Komarica se susreo i sa sadašnjim šibenskim biskupom mons. Tomislavom Rogićem. Razgovarali su, između ostalog, i o mogućnosti zajedničkog organiziranja znanstvenog simpozija iduće godine u povodu petstote obljetnice (1522 – 2022) prisilnog prelaska kninskog biskupa iz Knina u Cazin. Tadašnjoj kninskoj biskupiji je pripadao zapadni i sjeverozapadni dio današnje Banjolučke biskupije oko gornje i srednje Une, s gradovima Pset, Bihać i Cazin.

TABB
Šibenik, 10. lipnja 2021.