Vijesti 2021. godina

BANJOLUČKA BISKUPIJA PRIKUPILA 51.000 € ZA STRADALE U POTRESU NA PODRUČJU SISAČKE BISKUPIJE

I u Banjolučkoj biskupiji se na poticaj biskupa banjolučkog mons. Franje Komarice u nedjelju, 3. siječnja 2021. posebno molilo za sve žrtve potresa koji je teško pogodio više područja u Sisačkoj biskupiji. Toga dana se u svim crkvama prikupljala u pomoć za stradale.

Vjernici i njihovi svećenici, iako i sami skromnih materijalnih mogućnosti, pokazali su doista veliko i plemenito srce za one koji su se uslijed ove katastrofe našli u puno težoj situaciji od njih.

Po župama su prikupili iznos od 102.000 BAM, odnosno cca 51.000 €. Svoj prilog u više župa dali su također i nekatolici putem mjesnih župnih ureda.

Banjolučka biskupija će proslijediti Sisačkoj biskupiji ovaj „dar ljubavi“ svojih malobrojnih vjernika.

Biskup banjolučki mons. Komarica zahvaljuje svim darovateljima i moli za njih Božji blagoslov.

TABB
Banja Luka, 21. siječnja 2021.