Vijesti 2021. godina

BISKUP KOMARICA U ŽUPI VIDOŠI KRIZMAO 54 MLADIĆA I DJEVOJAKA TE ŽUPE

U subotu, 24. travnja 2021. u župnoj crkvi Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije u mjestu Vidoši pokraj Livna svečano Euharistijsko slavlje predvodio je biskup banjolučki mons. Franjo Komarica te krizmao 54 mladića i djevojaka te župe.

Biskupa Komaricu su najprije pozdravili roditelji krizmanika i dvoje pripravnika koji će po njegovim rukama primiti sakrament potvrde. Pozdrav i riječi dobrodošlice u svoje ime i u ime župnog vikara fra Ćirila Lovrića i u ime svih okupljenih uputio mu je župnik fra Ivan Kasalo koji je nakon pročitanog evanđeoskog odlomka predstavio krizmanike te zamolio biskupa Franju da im podijeli sveti sakrament potvrde po kojem će na osobit način primiti pečat dara Duha Svetoga.

U prigodnoj propovijedi biskup Komarica je potaknuo krizmanike na ono najvažnije u njihovom životu, a to je Krist Uskrsli te ih pozvao da tom Kristu vjeruju, za Njega svjedoče i prema njegovim zapovijedima žive otvoreni poticajima Duha Svetoga.

KTA
Vidoši, 1. svibnja 2021.