IzdvajamoVijesti 2021. godina

ČESTITKA BISKUPA KOMARICE I SEMRENA NOVOIMENOVANOME DUBROVAČKOM BISKUPU GLASNOVIĆU

Vrlo poštovani i dragi mons. Roko,
novoimenovani biskupe
dubrovački, dragi prijatelju!

S iskrenom radošću smo jučer – posredstvom naših crkvenih sredstava – primili vijest o Vašem imenovanju za dijecezanskog biskupa drevne i časne Dubrovačke (nad)biskupije. Bogu hvala!

Od srca Vam upućujemo čestitke – prvo: zbog Vašeg dosadašnjeg vjernog služenja Kristu i njegovoj Crkvi na području – također drevne i časne – Šibenske biskupije, te Vam je zato i sam nasljednik apostolskog Prvaka papa Franjo povjerio novu, vrlo odgovornu službu predvođenja Dubrovačke biskupije; drugo: zbog Vaše velike vjere i ljubavi kojima ste prožeti i bili u stanju i voljni preuzeti povjerenu Vam novu službu u Kristovoj Crkvi.

Radujemo se dodatno što će i članovi Dubrovačke biskupije u Vama dobiti duhovnog oca i pastira po Srcu Isusovu, a drevno, vjerno Janjevo i Janjevci gdje god se u svijetu nalazili – novi razlog zdravog ponosa na svoje dične sinove u redovima znamenitih i zaslužnih ljudi Crkve u hrvatskom narodu.

Jedan od Vaših prethodnika na stolici dubrovačkih biskupa bio je i svećenik Banjolučke biskupije – biskup Severin Pemek.

Molimo Gospodina da i Vama, po zagovoru drage Gospe i sv. Vlaha – pomogne – kao i Vašim prethodnicima da svoju novu službu mognete vršiti s radošću, pouzdanjem u Njegovu pomoć i s ustrajnošću – na slavu Božju i svekoliku pomoć i potporu Božjem narodu.

Bratski i srdačno Vas pozdravljamo!

Franjo Komarica
biskup banjolučki