Vijesti 2021. godina

DEVETNICA U ČAST SV. JOSIPA U ŽUPI LIŠTANI

U godini sv. Josipa, župa Lištani, čiji je nebeski zaštitnik sv. Josip započela je veliku devetnicu sv. Josipu 17. siječnja. Već nekoliko godina u ovoj župi, koja je u čitavom livanjskom kraju jedina posvećena sv. Josipu i na čijem se području nalazi i Biskupijski duhovno pastoralni centar- „sv.Josipa“, prakticira pobožnost velike devetnice u čast svome nebeskome Zaštitniku.

Ova velika devetnica moli se tijekom devet srijeda prije svečeva blagdana. Pobožnost devetnice započinjemo krunicom sv. Josipu, litanijama, zatim slavljem sv. Mise s prigodnom homilijom.

Kao i prethodnih godina, i ove je godine unatoč pandemiji korona virusa, pobožnost  dobro posjećena vjernicima kako naše župe, tako i okolnih župa i puk se moli  s velikim žarom i odanošću dragom svecu, sv.Josipu

Osim toga, vjernici – štovatelji sv. Josipa – kroz ove dane rado pristupaju sakramentu svete ispovijedi, što je jasnii pokazatelj njihove vjere i iskrene pobožnosti.

Nadamo se moćnom zagovoru ovog velikog sveca za sve nas i naše potrebe.

Ivo Martinović /TABB
Lištani, 29.1.2021.