Vijesti 2021. godina

DUHOVNA OBNOVA U ŽUPI VIDOŠI: BITI USTRAJAN U MOLITVI I OSLUŠKIVATI RIJEČ BOŽJU

Voditelj je bio fra Marin Karačić, župni vikar u župi svetog Ante Padovanskog Humac (Ljubuški).

U subotu, 13. studenog 2021. u župi Bezgrešnog Začeća BDM Vidoši pokraj Livna održana je duhovna obnova.

Mjesni župnik fra Ivan Kasalo pozdravio je voditelja duhovne obnove fra Marina Karačića, župnog vikara u župi svetog Ante Padovanskog Humac (Ljubuški), i sve nazočne.

Program je započeo govorom o modernoj čovjekovoj bolesti, o stresu te o užurbanosti života i o nedostatku vremena. Prigodnu katehezu je održao fra Marin Karačić.

Nakon kateheze uslijedilo je Misno slavlje koje je također predvodio fra Marin uz koncelebraciju župnika fra Ivana.

Na Misi je pjevao zbor Frame Vidoši „Vis sv. Cecilija“. Domaćim župljanima pridružili su se vjernici iz okolnih livanjskih župa.

U svojoj propovijedi fra Marin je govorio o važnosti ustrajne molitve, osluškivanja riječi Božje te se osvrnuo se na pročitani evanđeoski odlomak iz Lukina evanđelja (Lk 18,1-8) u kojem Isus govori učenicima „kako valja svagda moliti i nikada ne sustati“ te kaže da će „Bog obraniti svoje izabrane koji dan i noć vape k njemu sve ako i odgađa stvar njihovu“.

Nakon Mise uslijedio je koncert duhovne glazbe, a nastupili su fra Marin Karačić i gosp. Luka Bubalo.

Na kraju programa župnik fra Ivan zahvalio je fra Marinu na održanoj katehezi, na predvođenju Misnog slavlja i prigodnoj propovijedi i na koncertu duhovne glazbe. Također je zahvalio svima koji sudjeluju u organiziranju redovitih duhovnih obnova u ovoj župi.

KTA
Vidoši, 16. studenog 2021.