Vijesti 2021. godina

DUHOVNA OBNOVA ZA MLADE I PRIMANJE U FRAMU U ŽUPI VIDOŠI

U župi Bezgrešnog začeća BDM Vidoši pokraj Livna, 8. svibnja 2021. održana je duhovna obnova za mlade i primanje u Framu.

Na početku susreta župnik je pozdravio prisutne. Duhovna obnova započela je u petak, 7. svibnja predavanjem za mlade i Euharistijskim slavljem koje je predvodio duvanjski župnik fra Slaven Brekalo. Pjevanje je animirao zbor Frame Sveta Cecilija. Fra Slaven je u svom predavanju naglasio važnost molitve u životu današnjeg čovjeka i važnosti istinskog nasljedovanja Isusa Krista u svakodnevnom životu. Govorio je o radosti koja je potrebna današnjem čovjeku, o Križu Isusa Krista u kojem trebamo tražiti snagu. Govorio je važnosti sakramenta ispovjedi i o srcu koje je centar svega.

Drugi dan 8. svibnja Euharistijsko slavlje i obred primanja u Framu predvodio je pročelnik Frame Bosne Srebrene fra Davor Petrović. Prigodnu molitvu vjernika priredio je fra Ćiril Lovrić. Obredu je pristupilo 34-tvero mladih naše župne zajednice. Njihovo je geslo „U Bogu je snaga moja“.

U koncelebraciji su oba dana sudjelovali župni vikar fra Ćiril Lovrić i župnik fra Ivan Kasalo. Pjevanje su animirali mladi u sastavu zbora Svete Ane. Na susretu su sudjelovali i mladi iz okolnih župa. Organizacijsko vijeće predsjednica Frame Ana Jozić i potpredsjednik Milan Perković.

KTA
Livno – Vidoši, 08. svibnja 2021.