Vijesti 2021. godina

EDUKATIVNI POSJET VJERSKIM OBJEKTIMA U BANJOJ LUCI

U organizaciji udruge Pro-Budućnost Banja Luka lokalna inicijativa mladih srednjoškolaca iz Prijedora, u okviru posjete Banjoj Luci, posjetila je u subotu, 17. travnja 2021. godine, tri vjerska objekta: župnu crkvu Pohoda Blažene Djevice Marije, džamiju Ferhadija i crkvu Rođenja Presvete Bogorodice.

Svi vjerski predstavnici su srdačno dočekali mlade iz Prijedora i u svom izlaganju o vjeri, poslali jasnu poruku mira. Svoju posjetu su okončali u Socijalno-edukativnom centru, gdje su pratili javno govorenje. Tu je odrađena radionica s Ružicom Ševarikom, predsjednicom Napretkove podružnice u Banjoj Luci, koja im je također pričala o važnosti i održivosti mira u BiH, stavljajući naglasak upravo na mlade i njihovu ulogu u budućnosti.

hkdnapredak.com
Banja Luka, 20. travnja 2021.