Vijesti 2021. godina

NAJAVA: PROSLAVA PATRONA ŽUPE DRVAR I BLAGOSLOV TEMELJNOG KAMENA ZA NOVI PASTORALNI CENTAR

Župa Drvar svog nebeskog zaštitnika sv. Josipa svečano će proslaviti u subotu 20. ožujka.

Svetu misu u 11 sati u privremenom bogoslužnom prostoru (Titova ul. 33) predvodit će banjolučki biskup mons. Franjo Komarica, nakon čega će biti svečanost blagoslova temeljnog kamena za novi pastoralni centar, na lokaciji u Ul. Jole Marića bb, za što je Župa Drvar nedavno dobila građevinsku dozvolu.

Župljani Drvara se za ovu veliku svečanost pripremaju duhovno tri dana. U srijedu 17. ožujka na misi u 18 sati župnik će podijeliti sakrament bolesničkog pomazanja za sve bolesne osobe, a u četvrtak, 18. ožujka i petak, 19. ožujka duhovnu obnovu predvodit će mladi karizmatske zajednice „Nanovo rođeni“ iz Župe sv. Stjepana prvomučenika Zagreb-Botinec s kojima će biti i trajni đakon iz Zagreba vlč. Marijan Krajinović. Predviđen je zajednički susret sa župljanima, te pojedinačno s mladima i braniteljima iz Župe Drvar.

Iz Župe Drvar su zamolili sve nazočne na poštivanje aktualnih epidemiološkoh mjera kroz ta četiri dana.

Župa Drvar
Drvar, 17. ožujka 2021.