Vijesti 2021. godina

POSJETA ĐAKONA SAMOSTANU PETRIĆEVAC

U srijedu, 03. ožujka našu župu Petrićevac posjetilo je 20 ovogodišnjih đakona zajedno s njihovim koordinatorom don Pavom Jurišićem. Njegov zamjenik fra Miro Relota, koordinator u ime rodovnika, je u to vrijeme držao duhovne vježbe u samostanu Petrićevac, pa se tako i on tu zadesio kad su đakoni došli u posjetu samostanu. To je sve bilo u sklopu projekta „Đakonska godina“ biskupija i dviju provincija u Bosni i Hercegovini. Ovo je bila prva godina takvog tipa. Cilj toga je da se i đakoni, budući svećenici međusobno što bolje upoznaju jer će u budućnosti mnogi djelovati na susjednim župama. Ova „Đakonska godina“ se sastoji od šest tjedana od kojih je pet tjedana predavanja u Sarajevu, a jedan tjedan je prilika da se đakoni upoznaju s ostalim biskupijama i provincijama u Bosni i Hercegovini.

Đakoni su došli u utorak na večer gdje su imali misu i susret s biskupima Franjom i Markom, a idući dan je bila posjeta trapističkoj opatiji Marija Zvijezda gdje su imali pobožnost Križnoga puta te priliku da se malo pobliže upoznaju s poviješću i prošlošću te opatije. Nakon toga đakoni su se uputili do franjevačkog samostana na Petrićevcu gdje im je gvardijan fra Domagoj u kratkim crtama iznio povijest ovog samostana i sve ono što ga je zadesilo kroz povijest. Iza toga upriličen je i ručak za sve đakone u prostorijama samostana.

Izvor: Samostan Petrićevac
Petrićevac, 4. ožujka 2021.