Vijesti 2021. godina

PREMINULA MILOSRDNICA S. MARIJA TEREZIJA (IVKA) KARAČA, ČLANICA SARAJEVSKE PROVINCIJE MAJKE DIVNE

Pokoj vječni daruj joj, Gospodine!

U nedjelju, 25. travnja 2021. na Univerzitetskom kliničkom centru u Banjoj Luci, nakon kratke i teške bolesti, u 68. godini života i 48. godini redovništva blago u Gospodinu preminula je milosrdnica sv. Vinka Paulskog s. Marija Terezija (Ivka) Karača, članica sarajevske Provincije Majke Divne, koja je posljednjih godina živjela i djelovala u Samostan BDM od Čudotvorne medaljice u Banjoj Luci. Od 2010. do 2016. godine s. Terezija obavljala je službu provincijalne glavarice.

Sprovod pokojne sestre M. Terezije će biti u utorak, 27. travnja u 11 sati na groblju Sv. Marko u Banjoj Luci.

Sestra Marija Terezija (Ivka) Karača je rođena 10. listopada 1953. u Donjoj Vasti kod Prozora od oca Pave i majke Anđe rođ. Pandža. 1963. godine cijela obitelj odlazi u Požegu. U samostan sestara milosrdnica stupa 1. rujna 1968. Prve redovničke zavjete polaže 15. kolovoza 1973. u Zagrebu, a doživotne 15. kolovoza 1978. također u Zagrebu. Srednjoškolsko obrazovanje završava u Zagrebu. Potom upisuje studij teologije na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu 1973. godine i postiže zvanje diplomiranog teologa. Iste se godine zapošljava u Požegi u župnoj katehezi. Nakon tri godine dolazi u Banju Luku i radi kao odgojiteljica kandidatica. Kao vjeroučiteljica u školi prvi put se zapošljava u Osijeku 1992. i godinu dana radi u Osnovnoj školi „Jagoda Truhelka“. Vraća se u Livno u župnu katehezu, a od 1995. vjeroučiteljica je u Osnovnoj školi „Ivan Goran Kovačić“ u Livnu. Godine 1998. dolazi u Sarajevo i radi u Katoličkom školskom centru „Sv. Josip“ kao vjeroučiteljica i nastavnik povijesti religija u Srednjoj medicinskoj školi i nastavnik katoličkog vjeronauka i povijesti religija u Osnovnoj školi. Dana 9. svibnja 2010. izabrana je provincijalnu glavricu i tu službu obavljala je do 22. svibnja 2016. Od tada do svoje smrti živjela je i djelovala u samostanskoj zajednici u Banjoj Luci.

KTA
Banja Luka, 26. travnja 2021.