Vijesti 2021. godina

PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE U RAVSKOJ

U četvrtak, 24. lipnja 2021 godine, župa Ravska je proslavila blagdan rođenja sv. Ivana Krstitelja svoga nebeskog Zaštitnika. Svečano Misno slavlje je predslavio banjolučki biskup Franjo Komarica. U koncelebraciji su bili: mr. sc. don Marko Vidović, dekan Bihaćkog dekanata i župnik u Prijedoru, vlč. Boris Ljevak, ravnatelj KŠC-a u Bihaću i župnik u Staroj Rijeci te domaći župnik mr. sc. don Zlatko Matić. Na misi je sudjelovalo oko 150 vjernika.

U prigodnoj homiliji biskup je govorio o pandemijama koje razaraju društvo i svijet u kojem živimo, a to su: duhovna pandemija, koja smrtonosno hara već dugo vremena čovječanstvom te ga čini nezadovoljnim, nesretnim i ugrožava mu vječni život, te pandemija grijeha koja razara srce i um čovjeka koji ne računa s Božjom pomoći u svom životu i ne priznaje ga svojim Stvoriteljem i Spasiteljem. Istaknuo je svijetli lik sv. Ivana Krstitelja kao model ostvarenog i ispunjenog života, života u kojem je Isus na prvom mjestu, a onda je i sve drugo na svom mjestu. Zahvalio je vjernicima na njihovoj ljubavi prema svecima i prema svom rodnom kraju te ih ohrabrio da budu popust sv Ivana „donositelji Isus“ tamo gdje žive.

Na kraju misnog slavlja vlč. Matić je zahvalio svima na međusobnom zajedništvu, molitvi te pomoći u organizaciji patrona. Na poseban je način zahvalio biskupu Komarici na njegovoj dugogodišnjoj pastirskoj brizi i ljubavi prema Ravskoj i župama u prijedorskom kraju te mu uručio prigodne darove u znak zahvalnosti za sve što je činio i što čini.

Nakon Mise je uslijedila zajednička okrepa i druženje za sve prisutne.

Župa Ravska
Ravska, 26. lipnja 2021.