Vijesti 2021. godina

SVETA KRIZMA U JAJCU

U subotu, 15. svibnja 2021. godine, na svetoj misi s početkom u 10 sati u našoj župi, biskup banjolučki mons. Franjo Komarica je učenicima devetih razreda podijelio sakrament krizme.

Krizmanici, njih 61, u pratnji roditelja, kumova, biskupa i domaćih svećenika postali su punopravnim članovima Crkve primivši darove Duha Svetoga koji će im pomoći da rastući u vjeri svjedoče prisutnost Božju u svijetu.

U prigodnoj propovijedi biskup je krizmanicima poručio “…ovim sakramentom primate Duha Svetoga, stoga budite odgovorini. Generacije prije vas su se borile za bolji život stoga i vi budite tu. Borite se za svoju zemlju…”

Svečanu svetu misu uveličali su sami krizmanici prigodnim čitanjima, te zbor naše župe. Krizmanici su prije primanja ovog sakramenta, kao i prethodnih godina, primili prikladnu pouku – koju je vodio fra Marinko Baotić, kako bi uz pravo raspoloženje i volju mogli dostojanstveno obnoviti krsna obećanja i primiti darove Duha Svetoga.

Izvor: Vjesnik Franjevačkog samostana Jajce
Jajce, 22. svibnja 2021.