Vijesti 2021. godina

SVETI NIKOLA I OVE GODINE U ŽUPI PETRIĆEVAC

U samostanskoj i župnoj crkvi svetog Ante Padovanskog smo na drugu nedjelju došašća naše najmlađe obradovali dolaskom svetog Nikole i dijeljenjem paketića.

Svetu misu, na kojoj su se uz ostale vjernike posebno okupila djeca i njihovi roditelji, predslavio je fra Ante Ivanović, župni vikar na Petrićevcu. Nakon svete mise podijeljeni su paketići najmlađim članovima naše župne zajednice.

Uloge svetog Nikole, krampusa i anđela ove godine utjelovili su framaši. Čast da se pojavi u liku omiljenog sveca sve dječice pripala je Franji Jukiću, dok je krampusa utjelovio Sandro Mario Tunjić. Lik anđela donijela nam je Helena Dujmović.

Inače, sveti Nikola je biskup, svetac, zaštitnik djece, putnika i pomoraca. Prema narodnom vjerovanju, činio je i čudesa. Poput Isusa smiruje uzburkano more i zato je zaštitnik mornara. Svojim blagoslovom ozdravlja dijete kojem je zapela riblja kost u grlu, te ga zato nazivamo i zaštitnikom djece. U svom životu uvijek se borio protiv nepravde i za ljubav prema bližnjemu u kojem je prepoznavao Boga.

Sveti Nikola putniče, moli za nas!

Izvor: Samostan Petrićevac
Petrićevac, 6. prosinca 2021.