Vijesti 2019. godina

SVEČANO PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE SASINA

U župi Sasina, u nedjelju, 8.9.2019. svečano je proslavljen patron župe Rođenja Blažene Djevice Marije – Mala Gospa. Sveto misno slavlje u prepunoj crkvi predvodio je banjolučki biskupski vikar mons. Dr. Anto Orlovac, uz koncelebraciju fra Drage Ljevara mjesnog sina župe Sasina koji je na službi u Dubrovniku, te župnika u Sanskom Mostu fra Ivice Matića.

Okupljeni vjernici koji su stigli iz raznih krajeva zemlje došli su na svoju rodnu grudu proslaviti rođenje naše nebeske Majke i zaštitnice Blažene Djevice Marije, pohoditi grobove svojih predaka i ognjišta koja su nekada okupljala župljane ove ratom uništene župe. Nakon svetog misnog slavlja sestra Miroslava počastila je ručkom sve vjernike koji su uz okrjepu i čašicu razgovora opet mogli osjetiti toplinu ljudi i svoje rodne grude.

TABB
Sasina, 14. rujna 2019.