Vijesti 2019. godina

BISKUP KOMARICA SUSREO SE SA ZAJEDNICOM „NANOVO ROĐENI“ I INDIJSKIM PROPOVJEDNIKOM

Banjolučki biskup mons. dr. Franjo Komarica predslavio je Misu u nedjelju i ponedjeljak 28. i 29. travnja 2019. u zagrebačkoj župi Botinec. Po vlastitoj želji, predslavio je Misu najprije u nedjelju u prepunoj župnoj crkvi, a zatim je zahvaljujući Božjoj providnosti odlučio ostati i u ponedjeljak kako bi se upoznao s mladima i radom mladih u župi.

Naime, molitvena zajednica „Nanovo rođeni“ koja djeluje u Botincu kao član Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetom, pozvala je ovogodišnjeg gosta seminara kojeg organizira Obnova, Cyrila Johna. Cyril John poznati je svjetski propovjednik iz Indije koji održava seminare na temu zagovorne molitve, a uz to je jedan od vodećih ljudi u Obnovi, kako u Indiji tako i na međunarodnoj razini sa sjedištem u Vatikanu. Kako je Cyril John održao predavanje u sklopu zagovorne formacije u ponedjeljak i utorak, biskup je ostao poslušati što iskusni propovjednik svjetskog glasa poručuje članovima Nanovo rođenih. Biskup Komarica je u svojoj propovijedi na Misi zahvalio Cyrilu što je iz daleke Indije došao podijeliti svoja svjedočanstva u Botinec te je zahvalio Bogu što je i on sam kao biskup mogao poslušati dobre smjernice za zagovornu molitvu i proročko zagovaranje.

Pozvao je i mlade Botinčane da dođu u Banja Luku kako bi tamo zapalili tinjajuću vatru Duha Svetoga svojim uljem i pomazanjem koje im je Bog u Botincu dao.

“Nije Isus rekao budite spokojni, sjedite, ribarite, nego pođite po svem svijetu do Indije, Aljaske, a i Banja Luke… iako ne može svatko ići, svatko može povući cijeli svijet u svoje molitve i srce”, rekao je biskup Komarica.

Potaknuo je vjernike da vole jedni druge te obećao da će moliti za Botinec, a i preporučio se u molitve botinečke župne zajednice. Tako je biskup Komarica kroz smijeh i pouku pozvao vjernike da ne ugrožavaju svoju duhovnu dimenziju stječući materijalna dobra, nego da sačuvaju dušu i svoju otvorenost Duhu Božjem.

Zahvalio je i župniku vlč. Ivici Berdiku, a posebno na cjelodnevnom svakodnevnom klanjanju u župi te čestitao njemu i svim župljanima koji ga slušaju.

IKA
Zagreb, 1. svibanj 2019.