IzdvajamoVijesti 2020. godina

BISKUPSKA KONFERENCIJA BIH I HRVATSKA BISKUPSKA KONFERENCIJA IZRAZILE POTPORU BISKUPU KOMARICI

U svom Priopćenju s XXII. redovitog godišnjeg zajedničkog zasjedanja, održanog u prostorijama Biskupskog ordinarijata u Banjoj Luci, 2. ožujka 2020., biskupi Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine i Hrvatske biskupske konferencije izrazili su svoju potporu mjesnom biskupu banjolučkom mons. Franjo Komarici.

„Okupljeni na zajedničkom zasjedanju u Banjoj Luci, biskupi su dali jednodušnu potporu mjesnom biskupu mons. Franji Komarici svjesni da on, unatoč prozivanjima pojedinih moćnika, govori istinu i s pravom se zalaže za opstanak Crkve i u entitetu Republika Srpska gdje se donošenjem pojedinih zakona želi privesti kraju etničko čišćenje umjesto da se nepravde isprave i svima omoguće jednaka prava. Pozivaju sve mjerodavne da napokon na konkretan način porade na sprječavanju nepravdi i podupru sve koji su ostali na svome ili se žele vratiti na svoje ognjište“, stoji u spomenutom Priopćenju. Također su biskupi na osobit način molili za mjesnu Crkvu banjolučku tijekom Euharistijskog slavlja koje su zajedno slavili u nedjelju, 1. ožujka 2020. u katedrali sv. Bonaventure u Banjoj Luci kao i sutradan tijekom Svete mise na istom mjestu u jutarnjim satima uoči samog zasjedanja, 2. ožujka.

KTA
Banja Luka, 4. ožujak 2020.