IV. NEDJELJA KROZ GODINU (31.01.2021.-07.02.2021.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u utorak, 2. veljače, blagdan Prikazanja Gospodinova – Svijećnicu. Misa u katedrali u 18, a u župnoj crkvi u 11 sati. – Svijeće za blagoslov ponijeti sa sobom! – Tog je blagdana Dan osoba posvećenog života – redovnika i redovnica koji će oni obilježiti s nama ovdje u katedrali. Misu će predvoditi pomoćni biskup mons. Marko Semren.

– u srijedu, 3. veljače, spomen sv. Blaža (Vlaha), biskupa i mučenika, (blagoslov grla). – Naš biskup Franjo navršava tog dana 75 godina života, sjetite ga se u molitvi;

– u petak, 5. veljače, spomen sv. Agate, djevice i mučenice te – prvi petak

– u subotu, 6. veljače, spomen sv. Pavla Mikija i drugova, mučenika i prva subota.

2. U četvrtak, 4. veljače, Sestre Klanjateljice Krvi Kristove slave svetkovinu sv. Marije De Mattias, rođendan svoje utemeljiteljice. One će tom prigodom u samostanskoj kapelici „Novi Nazaret“ slaviti svečanu misu s početkom u 11,00 sati, predvodit će ju kapelan na Petrićevcu fra Tomislav Svetinović.
  3. Iduća je nedjelja peta kroz godinu, prva u mjesecu veljači, posvećena je molitvi i razmišljanju o daru života.