Vijesti 2017. godina

DUHOVNE VJEŽBE BANJOLUČKIH SVEĆENIKA

U biskupijskom duhovno-pastoralnom centru „Sv. Josip“ u Lištanima obavila je od 28. do 31. kolovoza duhovne vježbe skupina od 11 biskupijskih svećenika Banjolučke biskupije pod duhovnim vodstvom o. Joze Milanovića, monaha sv. Benedikta iz samostana Ćokovac u Tkonu na otoku Pašmanu. Svećenici su se imali prilike duhovno obnoviti zdravom duhovnošću pred početak nove pastoralne i školske godine, vođeni rukom iskusnog duhovnog vođe, moleći i razmišljajući o križu Gospodinovu kao ključu vlastitoga života i ključu koji otvara kraljevstvo nebesko služeći u poniznosti Božjemu narodu bez obzira na njihov znatno smanjen broj u posljednje vrijeme. Kuća je orila od gromke pjesme i u bogoslužjima i u moljenju Časoslova. Večeri su bile posvećene plodnoj razmjeni duhovnog iskustva. Sudionici su pohodili su i memorijalnu crkvu u čast sv. Jurja u Donjim Rujanima i tu izmolili pobožnost križnog puta za sve pale branitelje Livanjskoga polja, čija su imena uklesana na mramornim pločama u crkvi. Posjetili su i grob graditelja lištanskoga duhovno-pastoralnog centra pok. vlč. Ivana Vrdoljaka na groblju u Gornjim Rujanima, koji je umro prije osam godina i pomolili se za njega druge pokojne na tome groblju.

A.O.
Lištani, 1. rujan 2017.