Vijesti 2024. godina

Zahvalno slavlje završetka radova u župi Glamoč

U nedjelju, 28. travnja 2024. u župi sv. Ilije Proroka u Glamoču, predvodio je biskup banjolučki mons. Željko Majić svečano euharistijsko slavlje u prigodi blagoslova i zahvale Gospodinu i dobročiniteljima za završetak radova na asfaltiranju platoa ispred župne crkve i pristupne ceste prema crkvi.

Na početku svete mise biskup je Majić pozdravio nazočne vjernike, domaćeg župnika vlč. Borisa, župnika u Drvaru vlč. Davora Klečinu, te dobročinitelje koji su sudjelovali u ovome projektu.

U propovijedi je protumačio Božju Riječ Pete uskrsne nedjelje u liturgijskoj godini stavljajući naglasak na Isusa koji za sebe kaže da je trs bez kojega mi ne možemo učiniti ništa dobro za svoje spasenje. Izložio je nekoliko mogućnosti u kojima se vjernici mogu prepoznati kao oni koji su svakodnevno uz Gospodina. Gospodin je svoju uzvišenost posvjedočio poniznošću, a svoju moć ljubavlju. Na kraju je biskup Majić dodao, kako je i ovo djelo uređenja i asfaltiranja župnog dvorišta čin radosti i zahvale dobrome Bogu.

Na kraju svete mise domaći je župnik vlč. Boris Ljevak zahvalio dobrome Bogu na daru obnove. Zahvalio je također dobročiniteljima koji su financijski pomogli završetak ovoga projekta:
– Ministarstvu prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Republike Hrvatske – u čije ime je prisustvovao g. Mario Zeko;
– Vladi Hercegbosanske županije na čelu s premijerom g. Ivanom Vukadinom te predsjedniku Skupštine g. Jozi Ćosiću;
– Upravi Hercegbosanskih šuma na čelu s gen. upraviteljem g. Nikolom Perkovićem;
– Općini Glamoč na čelu s Načelnikom g. Nebojši Radivojiši.

Župnik je zahvalio izvođačima radova, firmi „Mrkonjićputevi“d.o.o., svim radnicima, a posebno vlasniku g. Mladenu Milanoviću Kaji na izvrsno obavljenom poslu te što je svojim učešćem pomogao završetak radova kao i direktoru firme g. Trivunu Milanoviću. Naglasio je kako je sretan što je došlo do sretnog završetka radova za župnu zajednicu u Glamoču.

Župnik je na kraju zahvalio i ocu biskupu na odzivu, na riječima ohrabrenja i dodao kako je ovo biskupov prvi dolazak i nastup u župi Glamoč od otkako je preuzeo službu banjolučkog biskupa.
Nakon misnog slavlja, uslijedio je domjenak za sve dobročinitelje.

TABB