Vijesti 2020. godina

NEDJELJA BOŽJEGA MILOSRĐA U ŽUPI SASINA

Iz župe Rođenja BDM u Sasini primili smo vijest koju u cijelosti prenosimo:

Slavimo svetkovinu Božjeg milosrđa, koju je 2000. godine blagdanom cijele Crkve proglasio sv. Ivan Pavao II. U župi Sasina, kod Sanskog Mosta, ove godine slavili smo svetkovinu na poseban način u skromnom zajedništvu  župnika vlč. Adolfa Višatickog, sestara, te župljana. Veliku radost i veselje činile su nam relikvije svete Faustine Kowalske, koje smo nedavno dobili od sestara iz Krakowa (Poljska). Zajednica sestara koja živi u Sasini na poseban način štuje Milosrdnog Isusa, svetu Faustinu Kowalsku i svetog Ivana Pavla II. Relikvije će biti trajno izložene na čašćenje u župi Sasina  svim vjernicima koji na poseban način štuju Božje milosrđe.

U svijetu, „u kojem je tako puno zla, kako fizičkog tako i moralnog“ – postoji samo jedan odgovor: Božje milosrđe! Isuse uzdam se u Tebe!

Župna zajednica obavlja pobožnost Milosrdnom Isusu svaki dan u 15 satu i moli za spasenje svih duša u moru beskrajnog Božjeg milosrđa po kojemu dolazi spasenje cijelom svijetu. Potičemo ujedno sve članove naših župa, Banjolučke biskupije da se pridruže molitvi krunice Božjega milosrđa u svojim domovima. Djelom, milosrdnom riječju i molitvom budimo produžene ruke milosrđa u ovom svijetu zla i ravnodušnosti.

Nek nas prati Milosrđe Gospodina našeg Isusa Krista da uvijek ostanemo u Njegovoj Milosti, snazi i miru i da sve što radimo bude na slavu Ocu, Sinu i Duhu Svetom. (tabb)

TABB
Sasina, 20.4.2020.