Vijesti 2020. godina

BISKUPI BISKUPSKE KONFERENCIJE BIH UPUTILI ČESTITKU MONS. MATI UZINIĆU

Biskupi Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine, okupljeni na svom 79. redovitom zasjedanju u Sarajevu, 4. studenog 2020. uputili su čestitku biskupu dubrovačkom mons. Mati Uziniću u povodu imenovanja nadbiskupom koadjutorom Riječke nadbiskupije.

„Obradovala nas je vijest da Vas je papa Franjo imenovao riječkim nadbiskupom koadjutorom, nakon što ste bili na čelu Dubrovačke biskupije od 2011. godine. Zahvaljujemo Vam također za plodnu suradnju na sjednicama naše Biskupske konferencije, gdje ste dolazili kao delegat Hrvatske biskupske konferencije, kao i za pastoralne pohode župnim zajednicama u našim biskupijama. Vaše buduće služenje Crkvi Božjoj, koja je u Riječkoj nadbiskupiji, kao i do sada, pratit ćemo svojim molitvama“, stoji u čestitki koju su potpisali svi članovi Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine: nadbiskup metropolit vrhbosanski i predsjednik BK BiH kardinal Vinko Puljić, nadbiskup koadjutor vrhbosanski i apostolski upravitelj Vojnog ordinarijata u BiH mons. Tomo Vukšić, biskup banjolučki mons. Franjo Komarica, biskup mostarsko-duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanski mons. Petar Palić i pomoćni biskup banjolučki mons. Marko Semren.

KTA
Sarajevo, 4. studenog 2020.