Vijesti 2023. godina

POLNOĆKA U SANSKOME MOSTU

I ove godine, župljani Sanskoga Mosta zajedno sa svojim upraviteljem proslavili su „Polnoćku“ u neredovitom terminu. Svečano misno slavlje uz tradicionalnu Božićnu pjesmu „Radujte se narodi“ započelo je u 21:00 sat. Razlog tome je da bi fra Tomislav mogao stići na vrijeme na misu Polnoćku na Petrićevcu.

Na misi se okupilo oko 50-ak vjernika. Osim katolika bilo je tu i vjernika drugih vjeroispovijesti, susjeda muslimana i pravoslavaca koji su na taj način željeli zajedno s katolicima proslaviti najradosniji kršćanski blagdan – Božić.

U prigodnoj homiliji fra Tomislav je progovorio o značenju i smislu Božića za svakog katolika. Te da nam svima Boži treba biti poticaj za činjenje dobra našim bližnjima, osobito onima koji su u životnoj potrebi.

Nakon svete mise ispred župne crkve uslijedilo je čestitanje uz čašicu ugodnog razgovora.

Izvor: Samostan Petrićevac